Kolonia sportowa, to świetny sposób na zdrowy rozwój dziecka

Written by

Każdy rodzic wie, że dzieciaki kochają aktywność ruchową. Maluchy są szczęśliwe kiedy mogą swobodnie biegać, skakać oraz się wygłupiać. Zbliżające się wielkimi krokami wakacje zachęcają do poszukiwania aktywnych kolonii dla najmłodszych.

W Internecie oraz stacjonarnie w biurach turystycznych możemy znaleźć mnóstwo ofert obozów i koloni dla dzieci. Jak wybrać odpowiedni? Przede wszystkim zastanówmy się co lubi nasze dziecko. Jeśli kocha malować, rysować i ma duszę artysty to zdecydowanie najlepszym pomysłem będzie kolonia artystyczna.

Jeśli nasza pociecha jest typem leniuszka to polecamy kolonie chilloutowe, natomiast jeżeli interesuje się sportem to warto pomyśleć nad w kolonią sportową. To właśnie ten ostatni rodzaj wypoczynku postaram się Wam przybliżyć w moim artykule. Jest to co raz popularniejsza forma spędzania wakacji przez najmłodszych.

Kolonie sportowe jak już można wywnioskować z samej nazwy charakteryzują się tym, że podczas pobytu dzieciaki spędzają czas aktywnie. I teraz w zależności od tego jaki kierunek koloni sportowej wybierzemy, na takie zajęcia będzie uczęszczało nasze dziecko. Kolonie sportowe mają bardzo dużo profili, są to między innymi profile piłkarskie, pływackie, kajakarskie, biegowe, koszykarskie, siatkarskie i tak dalej. Właściwie ile rodzajów dyscyplin sportowych, tyle można utworzyć profili kolonijnych.

Analogicznie do powyższego, każda kolonia o danym profilu będzie miała inne zajęcia. Piłkarze będą trenowali oraz rozgrywali mecze, pływacy również pod bacznym okiem trenerów oraz ratowników będą doskonalić swoje umiejętności pływackie. Biegacze przygotowywać się będą do olimpiad oraz rekreacyjnie biegać na stadionach i tak dalej.

Dlatego kadra wybierana na kolonie sportowe to osoby z pasją oraz zaangażowaniem. Zdecydowanie to ludzie odpowiedzialni, a co najważniejsze potrafiący złapać świetny kontakt z grupą. Ich domeną jest nie tylko bycie świetnym opiekunem i wychowawcą, ale także przyjacielem i wsparciem dla uczestników kolonii sportowych.

Kolonie sportowe to nie tylko wysiłek fizyczny, ale także świetny odpoczynek oraz integracja z rówieśnikami. Dzieciaki uwielbiają popularne zabawy takie jak berek, chowanego czy skrable. Każdy znajdzie coś dla siebie, a opiekunowie postarają się zapewnić komfort każdego z uczestników. Po zajęciach jak zwykle przychodzi czas na odpoczynek i telefon „do mamy”. Zapewniamy jednak, że w ciągu dnia dzieciaki nie mają czasu myśleć czy tęsknić za rodzicami. Są po prostu zbyt zajęte świetną zabawą.

Kolonia sportowa to świetny pomysł dla aktywnego dziecka, które uprawia lub chce zacząć uprawiać jakiś sport. Instruktorzy przydzielają dzieciaki do odpowiednich grup zaawansowania, także nie ma obawy o to, że się nie odnajdzie.

Kolonie sportowe cieszą się ogromnym zainteresowanie, dlatego mimo iż organizatorzy zapewniają bardzo dużą ilość miejsc to niestety ich ilość może być ograniczona. Osoby zdecydowane na kolonie sportową powinny pomyśleć o ewentualnej rezerwacji zdecydowanie wcześniej. Życzymy aktywnych i wesołych wakacji.

Article Categories:
Turystyka

Dodaj komentarz